2013-gelin-duvak-modelleri-1İyi bir gelinlik seçimi kadar bu gelinlik için seçilecek duvak daha da önemlidir. Çünkü seçtiğimiz gelinliği ve bizi arka planda bırakıp öne çıkmamalı veya çok basit kalarak gelinliği ve güzelliğimizi gölgeleyerek basitleştirmemeli. İşte bu amaçla hazırladığımız bu kategoride yer alan sayfalarımızda duvak modellerine yer vererek sizi bilgilendirmeye veya size yol göstermeye çalışacağız.

Topuzdan tokayla tutturulmuş, omuzlara kadar, sade duvak modeli. Zarif ve şık duran bu duvak gelinliğinizi ve güzelliğinizi ön planda tutacaktır.

Gelin duvak modelleri bir gelinin olmazsa olmazı. Eskile tarihlerden günümüze kadar ulaşan gelin duvakları nikâhkıyılana kadar damadın gelini görüp büyüsünün bozulmaması adına icat edilmiş bir aksesuar. Gelin hazırlıklarını yapar ve damat onu almaya geldiğinde duvağını kapatarak nikâh kıymaya gider. Nikâh bittikten ve nikâh memuru gelini öpebilirsiniz dediğinde duvak nazikçe açılır ve gelin öpülür.

Günümüzde gelin duvak modelleri hem adet gereği hem de tamamen aksesuar amaçlı da takılıyor. Eskiden nikâhtan önce kapanan duvak artık sadece aksesuar olarak hiç yüzü kapatmayacak şekilde yerleştiriyor. Gelin duvak modelleri, gelinlik ile orantılı olmalıdır. Çok kabarık gelinlikte orta uzunlukta bir duvak daha doğru olacaktır. Çok taşlı aldığınız bir gelinliğiniz var ise duvağınız olabildiğince sade olması sizi daha şık gösterecektir. Boyunuz kısa ise ve siz daha uzun göstermek istiyorsanız duvağınızın boyunu uzun tutabilirsiniz.
   2013 gelin duvak modellerinde bu sene dantel detayları çok moda. Gelinliğiniz ister sade olsun ister gösterişli fark etmez,duvağınızın mutlaka herhangi bir yerinde dantel işlemesi görünüyor. Dantelden hoşlanmıyorsanız uçları minik incilerden yapılan duvaklarda çok hoş duruyor. Birçok gelin adayları duvağı tek başına yetersiz görüyor ve kombin yapmak için gelin tacıda alarak bir bütünlük sağlıyorlar. Bu tamamen size kalmış bir durum. İsterseniz düğünün ilerleyen zamanlarında duvağınızı çıkarıp sadece tacınız ile kalabilirsiniz. Hayalleri süsleyen uzun duvaklar aslında çokta kullanışlı değildirler. Gelinliğin ağırlığını düşündüğünüzde birde uzun duvak eklenince oynamak da ya da hareket etme sıkıntısınız olabilir. Düğününüz bir kere olacağı için rahat edebileceğiniz bir duvak modeli seçmenizde yarar var. Duvaklar genelde gelinlik fiyatına dâhil edildiği için ayrıca ücret ödenerek alınmaz.

Advertisements