Turizm . assosTatil için tarih ile iç içe bir yer arıyor ve antik çağlardan bu yana kendine has yapısı gelmeyi başarmış bir adres peşinde iseniz; Assos sizler için en doğru yer olacaktır. Zira, antik dönemlerden bu yana kendine getirmiş özel bir köy olan Assos, her aşamada birbirinden farklı özellikleri sizlere sunmaktadır.

Öyle ki, Çanakkale ilimize 87 kilometre gibi bir uzaklıkta yer alan ve Güneyde bulunan Ayvacık ilçemize bağlı bir yer olması, tamamen normal şehir hayatından uzakta, bir yeri sizlere sunmaktadır. Eğer, sürekli olarak çalışan ve bu çalışma temposu içerisinde bunalmış biri iseniz; tüm unsurlardan uzaklaşarak sizlere oldukça özel bir seçenek olarak sunulabilecek bir yerdir Assos. Ayrıca, antik liman özelliğine sahip olması, deniz ile iç içe bir tarihi süreci anlık olarak yaşama şansını sizlere sunar. turizm

Eğer, sizler de özellikle günü birlik bir gezi arıyor iseniz; mutlaka Assos’u gezmenizi fazlası ile önermekteyiz. Zira, Çanakkale’den ulaşım sağlamak oldukça kolaydır ve bir çok farklı ulaşım seçeneği sizlere sunulmuş durumdadır.

Advertisements