Abiye . Akıllı telefon sektöründe adeta bir devrim yaratan Apple gücünücü bir çok yerden topluyor. İşte yeni nesil akıllı telefon iphone’un rakiplerine açık ara fark atmasını sağlayan önemli faktörlerden bazıları, estetik tasarımı, aktif kullanılabilir gücü ve ios için üretilmiş uygulamalar sayesinde büyük güç topluyor. İphone cihazınıza farklı fonksiyonlar kazandırmanızı sağlayan her türden uygulama ile cihazınızı adeta baştan yaratabiliyorsunuz. Kendi zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre donatabileceğiniz bu cihaz ile gündelik işlerinizi daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

En çok ilgi gören ve kullanılan iphone uygulamaları sizler için araştırdık:
İnternet ve Haberleşme kategorisinde yer alan ” Viber ” uygulaması;
İphone ve android telefon kullanan kişiler arasında ücretsiz konuşma yapılabilmesine olanak sağlayan bir uygulama. Evet yanlış duymadınız ücretsiz konuşma özelliğindne bahsediyorum, ayrıca viber uygulamasının bir diğer özelliği ise ücretsiz olarak kısa mesaj özelliğide sunmasıdır. Uygulamayı telefonunuza kurduğunuzda rehberiniz yeniden dizayn edilir ve bu uygulamanın kurulu olduğu diğer arkadaşlarınızın yanında bir icon gelir ve bu kişiler ile ücretsiz olarak görüşme yapabilirsiniz, viber uygulamasını çalıştırabilmek için internet paketinizin olması gerekiyor, ayrıca wi-fi desteğide mevcut.
Müzik kategorisinde yer alan “TTNET Mobil Müzik” uygulaması;
TTNET Mobil müzik arşivinde 3 milyondan fazla yerli ve yabancı şarkı bulunduruyor. Bunları kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunan ttnet mobil müzik üzerinden her hangi bir müzik dinlemek için hiç bir ücret ödemenize görek. Wi-fi veya 3G üzerinden bağlantı kurarak müzik dinleyebileceğiniz ttnet mobil müzik gerçekten güzel bir uygulama.
Fotoğraf kategorisinde yer alan “Adobe Photoshop Express” uygulaması;
Telefonunuz da çektiğiniz resimleri kolay ve ücretsiz bir şekilde düzenlemenizi sağlayan Adobe Photoshop Express uygulaması alanında hizmet veren en iyi ücretsiz uygulamalardan bir tanesi, şunu unutmamanız gerekiyor: Masa üstü bilgisayarınızda yapabildiğiniz her şeyi bu uygulama ile yapamazsınız fakat çektiğiniz fotoğrafları ters çevirebilir, döndürebilir veya renk ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Kullanmasıda çocuk oyuncağı.
Uzaktan erişim kategorisinde yer alan “Team Viewer” uygulaması;
Alanında en iyi olan bu uygulama sayesinde telefondan bilgisayarı yönetmek mümkün, telefonunuzdan bilgisayara bağlanarak bir çok işlemi yapabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz olarak 2 ayrı sürümü bulunan uygulamayı tam anlamı ile kullanmak için ücretli sürümü satın almanız gerekecek.
Advertisements